آیا ایرانی ها اجازه فروش ملک خود به ایرانی ها و یا خارجی های دیگر را دارند؟ پاسخ در یک کلام بله

 

  1. شایعات فروش ملک در ترکیه

2. قوانین فروش ملک برای ایرانی ها در ترکیه

3. خرید ملک در ترکیه برای ایرانی ها

در هیچ کجای قوانین ملکی کشور ترکیه بندی وجود ندارد مبنی بر اینکه؛ فردی که خانهفروش ملک ایرانی ها ای را خریداری کرده امکان فروش آنرا به خارجی های دیگر نداشته باشد.

 

قوانین ترکیه در خصوص خرید و فروش ملک کمتر از 250 هزار لیر

در خصوص خرید ملک برای کلیه خارجی ها و فروش آن به شهروندان دیگر کشور ها و یا شهروندان ترک هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

در صورتی که در ترکیه ملکی خریداری کنیم و قصد فروش آنرا داشته باشیم ؛ باید با مبلغ 40% پایین تر فقط به شهروندان ترکیه فروخته شود؟

اگر ملکی که خریداری می کنید ،قیمت گذاری درستی شده باشد و مبلغ اضافه تری پرداخت نکرده باشید (در واقع در دام کلاهبردارن نیوفتاده باشید)  قطعاً بعد از گذشت زمان حتی می توانید آنرا با عددی بالاتر از چیزی که خریده اید بفروشید.

پس پاسخ این سوال منفیست و این مورد هم یکی دیگر از شایعات مطرح شده می باشد.

 

در صورت خرید ملک با ارزش 250 هزار دلار و دریافت پاسپورت آیا امکان فروش ملک را خواهیم داشت؟

برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه قانونی وجود دارد که ؛ ملک خریداری شده به علت اینکه از طریق آن شهروندی دریافت شده 3 سال نباید فروخته شود ؛

و در صورت فروش نه اینکه با ضرر مالی روبرو باشد ، بلکه فقط شهروندی دریافت شده ابطال می گردد و فرد در صورتی که 3 سال املاک خود را نفروشد ، بعد از طی شدن این زمان امکان فروش آنرا خواهید داشت.

 

در آخر : پیشنهاد می گردد برای انجام امور از وکلای رسمی کشور ترکیه استفاده نمایید. اگر ملکی کمتر از مبلغ اکسپرتیز ارزش گذاری شده آنرا نخرید.

حتماً مبلغ پرداختی شما بصورت بانکی واریز گردد و دقیقاً همین مبلغ در سند ملکی ذکر شده باشد.

از انجام امور غیر قانونی برای کم کردن هزینه ها خودداری کنید و برای انجام امور از افراد و شرکت های با صلاحیت راهنمایی و مشاوره دریافت نمائید.